סגנונות וטכניקות מרכזיות בגרפיטי

גרפיטי הוא יותר מאשר ציורים על קירות – הוא כולל מגוון טכניקות וסגנונות אמנותיים. בפוסט זה נכיר כמה מהבולטים שבהם.

גרפיטי הוא תחום אמנותי עשיר ומגוון הכולל סגנונות וטכניקות מרתקות. בעוד שכולנו מכירים את הציורים הצבעוניים המקשטים קירות בערים, גרפיטי עכשווי משלב דרכי ביצוע שונות ויצירתיות.

הנה כמה מהסגנונות והטכניקות המרכזיות:

ציורי קיר (Murals): אלה הם הגרפיטי המוכרים ביותר – יצירות גדולות ממדים הממלאות קירות שלמים. הן עשויות לכלול דמויות, נופים, כתובות ומוטיבים גרפיים מגוונים. טכניקות נפוצות הן שימוש במברשות וספריי.

קליגרפיה/כתב יד (Calligraphy/Handstyle): בסגנון זה האמן מתמקד ביצירת סגנונות כתיבה ייחודיים וססגוניים לשמו האמנותי או למילים/מסרים שונים. הדגש כאן הוא על יצירת סגנון אישי באמצעות קווים מיוחדים ומורכבים.

סטנסילים (Stencils): טכניקה המאפשרת שכפול מהיר של אותה דמות או ציור על קירות שונים באמצעות שבלונות חתוכים. ככל שהשבלונות מורכבים יותר, כך התוצאה המשכפלת עשירה יותר.

גרפיטי תלת-ממדי: טכניקה ייחודית בה ציורים נראים כאילו הם בולטים מהקיר וממשיכים אל תוך החלל האמיתי. השילוב של צבעים וגוונים מיוחדים, אשליות אופטיות וטכניקות צילום מבריקות יוצר אפקט מדהים.

פוסטר-ארט (Poster Art): שילוב סגנון גרפי והדבקה של חומרי הדפסה ישירות על הקירות כדי ליצור אפקט פוסטרים הקרוע מקירות העיר.

אמנות סביבה (Installation/Environmental Art): גרפיטי שמשלב חומרים שונים ומשפיע באופן ישיר על הסביבה הפיזית, כמו התקנת פסלים או חפצים שונים.

טכניקות חדשות מגיעות כל הזמן לזירה ואמני הגרפיטי ממשיכים לחדש ולהפתיע. האמנות הזאת היא דינמית, מגוונת ומרגשת.

שתף
קרא עוד:

גרפיטי – אמנות רחוב או ונדליזם

גרפיטי הוא תופעה מורכבת – מצד אחד יש בו יופי ואמנות, אך מצד שני הוא נחשב ונדליזם לא חוקי. פוסט זה בוחן את שני הצדדים של המטבע. גרפיטי הוא צורת ביטוי אמנותית ייחודית הנפוצה בערים רבות ברחבי העולם. בעוד שחלק

סגנונות וטכניקות מרכזיות בגרפיטי

גרפיטי הוא יותר מאשר ציורים על קירות – הוא כולל מגוון טכניקות וסגנונות אמנותיים. בפוסט זה נכיר כמה מהבולטים שבהם. גרפיטי הוא תחום אמנותי עשיר ומגוון הכולל סגנונות וטכניקות מרתקות. בעוד שכולנו מכירים את הציורים הצבעוניים המקשטים קירות בערים, גרפיטי

כשגרפיטי הופך לאמנות רחוב לגיטימית

גרפיטי היה פעם אמנות אסורה וחתרנית, אך כיום הוא זוכה להכרה כצורת ביטוי אמנותית לגיטימית. פוסט זה בוחן את המעבר של גרפיטי מפעילות לא חוקית לתרבות פופולרית. במשך שנים רבות, גרפיטי נחשב לפעילות ונדליזם ולא חוקית. אמנים צעירים יצאו בלילות